Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Dzięki projektowi  najmłodsi uczą się, jak dbać o środowisko, otaczającą nas przyrodę oraz własne zdrowie. W ramach realizacji programu, przedszkolaki poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.W odpowiedzi na potrzebę edukacji ekologicznej, program został wzbogacony o trzy nowe lekcje: „Misja Recykling”, „Misja Ruch” oraz „Misja Ochrona Przyrody”.

• Misja Recykling: Na tropie drugiego życia odpadów – Dzieci nauczą się, czym są odpady, dlaczego ważna jest ich segregacja, jak powinna wyglądać w praktyce, jakie są skutki nieodpowiedniego gospodarowania odpadami dla środowiska, czym jest recykling oraz jak można ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów.
  • Misja Ruch: Na tropie aktywności fizycznej – Lekcja ta pomoże zrozumieć, dlaczego ruch jest istotny dla zdrowia, jakie procesy zachodzą w ciele podczas aktywności fizycznej oraz jak na co dzień można zwiększyć swoją aktywność fizyczną.
  • Misja Ochrona Przyrody: Na tropie dźwięków natury – Dzieci dowiedzą się, jakie są dźwięki natury, jakie zagrożenia wiążą się z urbanizacją, czym są parki narodowe i dlaczego powstają oraz jak możemy chronić przyrodę wokół siebie.
Data dodania: 2024-09-25 12:29:19
Data edycji: 2024-09-25 12:29:37