Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Czytamy razem z Małym Misiem

W realizacji projektu będzie towarzyszył dzieciom miś - zabawka, która w ciągu roku odbędzie czytelniczą podróż po ich domach.
Dzieci będę wypełniały w domach kartę z dzienniczka Małego Misia po wysłuchaniu bajeczki przeczytanej im przez rodziców. W domu również, wspólnie z rodzicami trzeba będzie wykonać „Zmisiowane zadania”, które zostaną wylosowane przez dziecko. Są to proste zadania niewymagające dużego nakładu czasu, np. wykonanie telefonu do bliskiej osoby i opowiedzenie o przeczytanej bajeczce, wspólne przygotowanie bajkowego śniadania czy znalezienie w domu najbardziej bajkowego miejsca. Zadania mają zmotywować rodziców do spędzenia czasu z dzieckiem – miś będzie przebywał w domach przedszkolaków w weekend, aby rodzice mieli więcej czasu na wykonanie zaproponowanych aktywności.
W przedszkolu pluszak „zamieszka” w kąciku czytelniczym. Otrzyma imię i będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury.
Misia będziemy zabierać na przedszkolne wyjścia, spacery i uroczystości, aby wspólnie z przedszkolakami zwiedzał najbliższe otoczenie i poszukiwał literackich inspiracji do zabaw.

Data dodania: 2024-09-25 12:24:43
Data edycji: 2024-09-25 12:27:18