Czcionka:

Kontrast:

Wakacje 2022

Wakacje zapowiadają się w naszym przedszkolu bardzo interesująco i wesoło. Będziemy mieli pełne ręce roboty.

Zaczniemy od tematu bezpiecznych wakacji. Pojedziemy w góry, nad morze, spędzimy dzień na biwaku i będziemy podziwiać  piękny polski krajobraz. Będziemy  utrwalać wiadomości, które pomogą nam zachować bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.
Powtórzymy jak bezpiecznie zachowywać się na nad wodą, w upalne dni oraz podczas burzy. Wspólnie przypomnimy sobie numery alarmowe oraz zapoznamy dzieci z kursem pierwszej pomocy.
Przewidujemy spotkanie z ratownikiem medycznym bądź strażakiem ! :)

Wyruszymy także w podróż do Klockolandii. Będziemy budować różne budowle z klocków. Przypomnimy sobie figury geometryczne i zrobimy z nich piękne prace plastyczne. Zastanowimy się też, po co nam są roboty i stworzymy swoje.

Zajmiemy się naszymi małymi przyjaciółmi- zwierzakami domowymi. Dzieci będą mogły zaprezentować zdjęcia swojego zwierzaka  i opowiedzieć o swoim pupilu. Odwiedzi nas Pani weterynarz z pieskami.

Część wakacji spędzimy w kuchni w ramach zajęć „ Kulinarne przysmaki, czyli to, co lubią przedszkolaki”. Będziemy ćwiczyć praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się. Stworzymy własne  desery,  kanapki, sałatki i surówki. Przygotujemy poczęstunek dla rodziców. Poza tym będziemy doskonalić umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole.

Zarówno w lipcu jak i w sierpniu spotkamy się z Panem Romkiem na zajęciach przyrodniczych ze zwierzakami. Odwiedzi nas też teatr a na koniec wakacji odbędzie się festyn w przedszkolnym ogrodzie.

W tygodniu teatralnym zrobimy maski, pobawimy się  w teatr i przygotujemy występ dla Rodziców. Odwiedzimy także radzymińską salę teatralną.

Planujemy odwiedziny w Nibylandii- sali zabaw  z kulkami .

W drugiej części wakacji weźmiemy udział w zajęciach sensorycznych. Zajęcia sensoryczne będą miały  charakter zabawy naukowej. Poznamy różnego rodzaj faktury, stworzymy i będziemy  pokonywać ścieżkę sensoryczną.
Doświadczenia sensoryczne nie tylko pobudzą zmysły ale w ciekawy sposób rozbudzą kreatywność dzieci.

Przedszkolaki będą miały okazję wcielić się w rolę małego chemika. Czekają nas różnego rodzaju eksperymenty, doświadczenia, podczas których będziemy świadkami różnych reakcji  chemicznych i zjawisk.

Nie ma czasu na nudę!

Data dodania: 2022-07-11 13:42:18
Data edycji: 2022-07-11 13:53:21

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Rosa Montero